Pielgrzymka do Włoch

Wtorek, 8 marca 2016 09:55

Wenecja - Padwa - Bolonia - Watykan - Rzym - Subiaco - Cascia - Rawenna

1 dzień
- wyjazd z Niedzicy o godz. 17.00 Przejazd przez, Słowację, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień
- przejazd do Wenecji, rejs statkiem na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Most Rialto. Następnie przejazd do Padwy, nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
- po śniadaniu przejazd do Bolonii i zwiedzanie miasta: Plac Maggiore, Bazylika św. Petroniusza, Archiginnasio z Teatrem Anatomicznym, Pałac Podestów, Palazzo Comunale, Fontanna Neptuna, Palazzo Poggi (główna siedziba uniwersytetu), Dwie Wieże, Kościół San Sepolcro z grobem św. Petroniusza, Kościół św. Dominika z relikwiami świętego, polski cmentarz wojenny. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
- po śniadaniu (lunch packiet), przejazd do Rzymu, Msza Św. w Watykanie, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra wraz z kaplicą, w której znajduje się grób św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za Murami oraz spacer po Rzymie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
- po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem (uwarunkowany obecnością Ojca Świętego). Następnie zwiedzanie: Muzeów Watykańskich, Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz Bazyliki św. Jana na Lateranie ze Świętymi Schodami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
- po śniadaniu przejazd do Subiaco, miejsca gdzie św. Benedykt spędził kilkanaście miesięcy w grocie. Nawiedzenie groty, klasztoru ze wspaniałymi freskami oraz z widokami na Apeniny środkowe. Następnie przejazd do Roccaporena - spacer po Sanktuarium śladami Świętej. Przejazd do Cascii, miasta św. Rity - patronki spraw trudnych wręcz beznadziejnych. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
- po śniadaniu przejazd do Rawenny, zwiedzanie: Bazyliki św. Witalisa, Baptysterium Neona, Bazyliki św. Apolinarego oraz Piazza del Popolo. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
- po śniadaniu przejazd przez Włochy, Austrię, Słowację. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 25.06 - 02.07.2016
Cena: 690 zł + 220 €

Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***, pok. 2,3 os. z łazienkami
- wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
- ubezpieczenie: KL i NNW

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety komunikacji miejskiej, miejscowych przewodników, wjazdy do miast, słuchawki po Watykanie, opłatę klimatyczną: ok. 70 € * program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania