Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Niedziela, 7 czerwca 2020 14:46

1. Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z kl. III (grupa II). Dzieci wraz z rodzicami siadają na wyznaczone w kościele miejsca. Do nich dołączają chrzestni.
    Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!
    Kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej w naszej Archidiecezji.
    Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe - o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    - poniedziałek 8.06.- wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    - piątek 12.06 - wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika i towarzyszy
    - sobota 13.06 - wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  3. W najbliższy czwartek 11.06 będziemy obchodzić Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7:30 w języku słowackim i na Zamku, oraz o 19:00. O godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:
    I - przy remizie (strażacy),
    II - przy kaplicy Św. Bartłomieja (mieszkańcy),
    III - na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Browarna (mieszkańcy),
    IV - na skrzyżowaniu ul. Polna, Tatrzańska i 3 Maja (mieszkańcy).

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami, kawalerów prosimy o zabranie chorągwi, panny i panie feretronów, klasy komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym.
    I jeszcze jedna ważna sprawa - warunkiem koniecznym uczestnictwa w procesji w tym roku jest założenie maseczek ochronnych. Łatwiej będzie je założyć aniżeli zachować 2 - metrowy odstęp.
    Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy.
    W oktawie: o godz. 18:30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek i w sobotę o godz. 19:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po sumie. W Boże Ciało będziemy gościć ks. Grzegorza Bandę, który w czasie sumy odprawi Mszę św. prymicyjną w naszej parafii.
  4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VII we wtorek. Przypominamy o przeczytaniu katechezy 3/12 i pytaniach.