XXXI Niedziela Zwykła

Niedziela, 5 listopada 2017 09:32

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.
    W czasie Mszy św. o godz. 7:30 zostaną uroczyście przekazane relikwie bł. Siostry Zdenki Schelingovej, męczennicy czasów komunistycznych na Słowacji. Jej współsiostry wraz z ks. prof. Andrejem Filipkiem tego dokonają. Po każdej Mszy św. zapraszamy do ucałowania relikwii.
    Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:25. Serdeczne Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
    - czwartek 9.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    - piątek 10.11. - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    - sobota 11.11 - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Odpust w Krempachach - suma o godz. 9:30 i 11:30. Jest to Narodowe Święto Niepodległości.
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. III G oraz kl. VII SP, piątek po Mszy św. młodzież, sobota o godz. 16:00 - ministranci.
  4. Kończymy oktawę Wszystkich Świętych. Powoli czyścimy groby ze zniczy i dekoracji świątecznej. Bardzo prosimy, aby je złożyć w koszu obok cmentarza. Dziękujemy również za ofiarę na zamontowanie kolejnych lamp na cmentarzu - zebraliśmy 1900 zł. Bóg zapłać!
  5. Ksiądz proboszcz z Łapsz Niżnych, wraz z rodziną Gromalów dziękują za pomoc. W minioną niedzielę zebraliśmy 2400 zł, natomiast na misje 700 zł.
  6. W Ludźmierzu trwa Czuwanie Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w ręku. Nasza parafia ma wyznaczony czas w czwartek od godz. 4:00 do godz. 8:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii. Wyjazd busa będzie o godz. 3:00 od kościoła. Natomiast czuwanie nocne w Łagiewnikach z piątku na sobotę. Wyjazd o godz. 18:00 a powrót rano o godz. 7:00. Zapisy również w zakrystii
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem - Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po Mszy św. będzie można wesprzeć to dzieło ofiarą do puszek. Bóg zapłać! Również za tydzień rozpoczniemy obchody 1. Światowego Dnia Ubogich.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz