Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 26 listopada 2017 21:26

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którym dziękujemy Bogu Trójjedynemu za całe dzieło uświęcenia i zbawienia człowieka.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Przyjęcie nowych ministrantów w czasie Mszy św. o godz. 9:00. Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie litanii do NSPJ i aktu oddania. Nieszpory o godz. 17:30.
    - czwartek 30.11 - Święto Św. Andrzeja Apostoła. Odpust ku jego czci będzie w sobotę w kaplicy w Niedzicy - Zamku. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do uroczystego przeżycia tego święta. Na procesję prosimy zabrać feretrony i chorągwie. Zapraszamy w strojach regionalnych, jeśli nie ma to w ubraniu godnym święta. W sobotę wieczorem nie będzie niedzielnej Mszy św. w Niedzicy Zamku, ale Msza św. niedzielna będzie w Niedzicy o godz. 18:00.
  3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00.
    Godzina Święta ze szczególną modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek przed I piątkiem o godz. 17:00 (poprowadzi Róża MB Częstochowskiej).
    Nabożeństwo do NSPJ w piątek o 6:30 i 17:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: po Mszy św. porannej.
    Nabożeństwo Fatimskie ze zmianą tajemnic Żywego Różańca w sobotę o godz. 17:00.
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. III G, środa po Mszy św. kl. II G, a w piątek po Mszy św. młodzież.
  5. W minioną niedzielę odbywała się Cecyliada. W konkursie nasza scholka z p. Organistą zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu.
  7. Również w przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie rozprowadzać opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można będzie uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza. Kto jeszcze nie zdążył, to bardzo prosimy o rzetelne podejście do tego tematu.
  8. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie kwestować w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy
  9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu.
  10. Organizowany jest kolejny Sylwester z wartościami. Tym razem w Kacwinie. Więcej informacji na plakatach i pod podanymi numerami telefonów.
  11. Dziękujemy za pomoc w uporządkowaniu ogrodu plebańskiego.
ks. Józef Bednarczyk