I Niedziela Adwentu

Niedziela, 3 grudnia 2017 14:40

1. Rozpoczynamy Adwent - czas twórczego oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Starajmy się przeżyć najbliższe tygodnie pogłębiając codzienną modlitwę i realizując konkretne postanowienia poprawy, aby w dzień Bożego Narodzenia każdy mógł Jezusowi ofiarować owoc wiary i uczciwego życia. Program duszpasterski tego roku to słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu.
    Roraty w tygodniu o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane „Godzinki”. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Rekolekcje adwentowe od 17 do 19.12. Poprowadzi o. Dobromił M. Godzik, bernardyn z Wetliny w Bieszczadach.
    Dzisiaj również Rada Parafialna rozprowadza opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można dzisiaj uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza.
    Od dzisiaj można nabywać wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza po każdej Mszy św. kwestuje w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy.
    - środa 6.12 - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Odpust w Maniowach - suma o godz. 11:00.
    - czwartek 7.12 - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W piątek 8.12 będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 18:00, na Zamku o 10:15.
    W czasie Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III. Bardzo prosimy dzieci, oraz ich rodziców o uczestnictwo w tej Mszy św.
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VII SP i IIIG, środa lektorzy, w piątek po Mszy św. młodzież, w sobotę o godz. 16:00 ministranci.
  5. Przedpielgrzymkowe spotkanie wyjeżdżających do Rzymu odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:00. Zapraszamy zainteresowanych.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:30 zapraszamy wszystkich pszczelarzy z naszej parafii. Podziękujemy wspólnie za przeżyty rok i będziemy prosili Pana Boga przez wstawiennictwo Św. Ambrożego o błogosławieństwo na kolejny.
  7. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 18. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Otaczamy ich modlitwą, ale i ofiarą zbieraną przez Kółko Misyjne po każdej Mszy św.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie odpustu ku czci Św. Andrzeja Apostoła w Niedzicy - Zamku. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli niech obdarowuje Bóg. Radzie Parafialnej działającej przy kaplicy za zorganizowanie obiadu dla księży. Bóg zapłać.
  9. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych odbędzie się w najbliższą środę 6.12. w godz. 11:00 - 12:00. Rejestracja pod numerem telefonu: 18 2659398.
  10. II LO w Nowym Targu i Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu zapraszają na Koncert Charytatywny: „Wspominamy Kamila - wspieramy Marzenę”, który odbędzie się w niedzielę 10.12 o godz. 16:00 w auli szkoły w Nowym Targu, przy ul. Parkowej 12.