Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

Niedziela, 10 grudnia 2017 12:31

 1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
  Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek.
  Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa.
  W ramach pomocy katolikom na Wschodzie włączamy się dzisiaj w całej Polsce w dzieło pomocowe.
  Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
  Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. roratnia codziennie o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - wtorek 12.12 - wspomnienie NMP z Guadelupe
  - środa 13.12 - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach.
  - czwartek 14.12 - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
 3. Spotkania: poniedziałek o 16:00 - Kółko Misyjne, po Mszy św. III G, środa po Mszy św. lektorzy.
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji, które poprowadzi o. Dobromił M. Godzik, bernardyn z Wetliny. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i zapoznanie się z ich programem. Spowiedź we wtorek 19.12. Odwiedziny chorych w sobotę 23.12. Nowych chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
Ks. Józef Bednarczyk
Proboszcz