III Niedziela Adwentu

Niedziela, 17 grudnia 2017 19:14

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
    Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete - „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
    Przeżywamy czas świętych rekolekcji. Dzisiaj o godz. 17:30 zapraszamy szczególnie młodych na wspólną modlitwę Nieszporów i Mszę św. z nauką dla nich.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i składka w kopertach na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę. Zainteresowanych spotkaniem z radą parafialną zapraszamy od godz. 17:00.
    Zachęcamy do: nabywania wigilijnych świec „Caritasu”.
    Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. roratnia codziennie o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki. W sobotę o godz. 7:30.
    Po każdej Mszy św. zapraszamy do pomocy materialnej poszkodowanej w pożarze w minioną środę rodzinie z Kacwina. Bóg zapłać!
  2. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszych przemyśleniach i modlitwach polecajmy Bogu nasze rodziny, a po sąsiedzku pomagajmy sobie w trudnych sytuacjach.
  3. We wtorek dzień spowiedzi. Zapraszamy wszystkich w godz. 10:00 - 12:00 i 14:00 - 16:00 (przerwa od 15:00 do 15:30). Na Zamku od godz. 8:00, a potem Msza św. We wtorek będziemy mogli okazać wdzięczność naszemu ojcu rekolekcjoniście ofiarą na tacę. Bóg zapłać!
  4. Odwiedziny chorych: Niedzica - Zamek - piątek od godz. 7:30, Niedzica - sobota po roratach (ok. godz. 9:00)
  5. W przyszłą niedzielę Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa. Wieczorem o 22:00 Pasterka na Zamku a w Niedzicy o godz. 24:00.
  6. Wójt Gminy informuje, że podmioty prowadzące działalność gospodarczą i agroturystyczną zobowiązani są złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do 31.12. Szczegóły na stronie internetowej UG.