IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 24 grudnia 2017 13:44

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku i o godz. 11:30 suma.
    W krzątaninie przedświątecznej nie traćmy skupienia, a zasiadając do stołu wigilijnego zachowujmy zwyczaje naszej chrześcijańskiej tradycji: wspólna modlitwa, śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem wraz ze składaniem życzeń.
  2. Boże Narodzenie rozpoczniemy świętować PASTERKĄ na Zamku o godz. 22:00, w kościele parafialnym o północy. W ciągu dnia Msze św. jak w każdą niedzielę. Niech nasz udział będzie wyrazem wiary i gotowości na przyjście Zbawiciela.
    Składka z Pasterki na fundusz „SOS” - troski o ochronę dzieci poczętych i pomoc matkom zagrożonym w macierzyństwie, a taca z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”.
  3. We wtorek drugi dzień Świąt - Święto Św. Szczepana, diakona i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Składka na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 9:00 rozesłanie kolędników misyjnych - prosimy o życzliwe przyjęcie. O godz. 13:00 rozpoczniemy wizytę duszpasterską - kolędę. Zaczynamy od mostu do kościoła po obydwu stronach. Więcej informacji we wtorek.
    - środa 27.12 - Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina.
    - czwartek 28.12 - Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w minionym roku przeżywały swoje jubileusze małżeńskie: srebrne, złote czy jeszcze większe. Będziemy się razem modlić o Boże błogosławieństwo dla Was i waszych rodzin. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Na każdej Mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu za dar minionego czasu. Uroczyste nieszpory na zakończenie roku o godz. 17:30, oraz Msza św. dziękczynna za dar nowych parafian ochrzczonych w tym roku, zaślubionych w sakramencie małżeństwa oraz za tych, którzy od nas odeszli do wieczności zostanie odprawiona o godz. 18:00.
  6. Pojawiły się nowe skarbonki na składki w 3. niedzielę miesiąca, oraz na dobrowolne zbiórki do puszek. Bardzo dziękujemy za zaakceptowanie takiego stanu. Natomiast zainstalowano także nowy karawan, na którym będzie można przewieźć naszych zmarłych z kaplicy do kościoła i na cmentarz. Więcej informacji w czasie załatwiania pogrzebu.
  7. W minioną niedzielę na pogorzelców z Kacwina zebraliśmy 9 000 zł. Ksiądz proboszcz wraz z poszkodowaną rodziną bardzo gorąco dziękują za okazaną pomoc.