Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 31 grudnia 2017 10:12

1. Dzisiaj Święto NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne każdej rodziny. Módlmy się zwłaszcza o to, aby światło nauki Boskiej było pomocą w rozwiązywaniu trudnych problemów dnia codziennego. Pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-cio lub 25-lecia zapraszamy na sumę o godz. 11:30.
    Dzisiaj także zakończenie „Starego Roku”. Po każdej Mszy św. odśpiewamy dziękczynne Te Deum. Natomiast o godz. 17:30 Nieszpory i Msza św. dziękczynna za miniony rok. Zapraszamy wszystkich, aby przed Najświętszym Sakramentem podziękować Bogu za łaski minionego roku, a tam gdzie trzeba, przeprosić za nie do końca pomnożony talent minionego czasu.
  2. W poniedziałek będziemy świętować Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2018 roku. Msze św. jak w niedzielę.
    - wtorek 2.01 - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
    - środa 3.01 - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
    - niedziela 7.01 - niedziela Chrztu Pańskiego
  4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. Msze św. będą jak w niedzielę, ale zamiast Mszy św. wieczornej będzie o godz. 1500. W czasie każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło.
    Po ostatniej Mszy św. zapraszamy na wspólny parafialny opłatek do Domu Strażaka. Zapraszamy młodych i starych, małych i dużych, rodziny i samotnych. Czujmy się wszyscy zaproszeni do tego, by we wspólnocie parafialnej jeszcze raz przedłużyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Organizatorzy to Parafia, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Urbar, Kółko Rolnicze. Bądźmy razem.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża św. MB Jaworzyńskiej). W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.
  6. Zakończenie kolędy we wtorek.
  7. Agent ubezpieczeniowy PZU informuje wszystkich rolników o obowiązku ubezpieczenia budynków mieszkalnych i gospodarczych. W Niedzicy odbierać będzie należności u p. sołtysa we wszystkie piątki stycznia w godz. 9:00 - 15:00.
Ks. Józef Bednarczyk, Proboszcz