Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Niedziela, 27 maja 2018 16:45

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Do końca miesiąca odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i Msza św., a o 21:00 Apel Jasnogórski.
    Dzisiaj także odpust w Łopusznej. Suma o godz. 11:30. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
    - wtorek 29.05. - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    - środa 30.05 - wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
    - piątek 1.06 - wspomnienie Św. Justyna, męczennika
    - niedziela 3.06 - wspomnienie Św. Kwiryna, biskupa. Odpust w Łapszach Niżnych. Suma o godz. 11:30.
  3. W czwartek, 31 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną również Uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte: o godz. 7:30 w jęz. słowackim i na Zamku, oraz o 19:00. Główna Msza św. o godz. 10:00 a potem procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowujemy: I - przy kiosku (strażacy), II - na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja i Kanada (mieszkańcy Kanady i 3 Maja sąsiedzi), III - na ul. Kanada obok firmy pp. Świętych (mieszkańcy ul. Kanada po sąsiedzku), IV - obok stacji benzynowej Moya.
    Klasą III i IV oraz dziećmi sypiącymi kwiaty opiekować się będą rodzice. Panny od obrazów i kawalerów, oraz kandydatów do bierzmowania z kl. II G, VI i VII SP prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi i niesienie w procesji i w czasie oktawy Bożego Ciała.
    Prosimy o udekorowanie domów nie tylko na trasie procesji, ale w całej parafii.
    Świętowanie rozpoczniemy nabożeństwem majowym w środę o godz. 18:30 w kościele parafialnym, a o 19:30 na Zamku.
    Do udziału w procesji zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich naszych parafian: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwoneczkach, panny od obrazów i kawalerów z chorągwiami, strażaków w mundurach ze sztandarami, starych i młodych, kobiety i mężczyzn. Niech to będzie wyraz naszej wiary, ale i zachowanie tradycji naszych ojców. Najlepiej w strojach regionalnych. Nie wstydźmy się tego, że jesteśmy blisko Boga.
    W Boże Ciało przez cały dzień będziemy gościć ks. Andrzeja Błaszkiewicza, misjonarza w Makao. Będzie głosił kazania. Ofiara na tacę w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby ks. misjonarza.
    O godz. 7:30 w Niedzicy Mszę św. odprawi o. Andrej Filipek, który świętuje 70. urodziny i 45. lecie kapłaństwa.
    W oktawie: w Niedzicy o godz. 18:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją, a potem Msza św. Na Zamku w piątek i sobotę o godz. 19:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9:00 i na Zamku.
  4. Spotkanie wszystkich ministrantów w wtorek po Mszy św., natomiast dzieci sypiące kwiaty, dzwoniący chłopcy oraz panny od obrazów zapraszamy na próbę w środę po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o 6:30 i 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą - w piątek po Mszy św. porannej. Zamek w środę o godz. 14:30.
    W sobotę nabożeństwo I soboty z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18:00 i Msza św. o godz. 19:00.
  6. W najbliższą sobotę 2.06. odbędzie się XXI Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Organizujemy grupę pielgrzymkową. Udajemy się autokarem do Zakopanego. Wyjazd od kościoła o godz. 5:30. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii do środy.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. W sposób szczególny prosimy kandydatów do bierzmowania z kl. VI, VII SP i II G (zwłaszcza tych, którzy nie byli na czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego!).