IX Niedziela zwykła

Niedziela, 3 czerwca 2018 13:35

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, o godz. 11:30 suma i o 19:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 i na Zamku procesja Eucharystyczna.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.
    Dzisiaj także odpust w Łapszach Niżnych. Suma o godz. 11:30.
    O godz. 14:00 przy naszym GOK-u rozpoczyna się Festyn Rodzinny z okazji dnia dziecka. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie festynu będzie można wesprzeć ciężko chore dzieci z naszej gminy.
    Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia o godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy bardzo serdecznie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i ziół.
    - czwartek 7.06 - wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
    - piątek 23.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Odpust w Łapszance
    - suma o godz. 11:00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    - sobota 24.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Szlembarku - suma o godz. 11:00.
  3. Bardzo dziękujemy za procesję Bożego Ciała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasza uroczystość była taka piękna. Za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów w całej parafii, strażakom ze sztandarami, komendantom, prezesom za waszą obecność, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym w strojach, ministrantom, lektorom, kościelnym, organiście, ubranym w stroje regionalne, wszystkim bez wyjątku za udział. Niech Chrystus Eucharystyczny będzie dla was nagrodą. Bóg zapłać!
    Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że trwa oktawa i mogą nadrobić to co było ich obowiązkiem w czasie procesji. Prosimy, aby wszystkie feretrony i wszystkie chorągwie były niesione przez cały czas oktawy.
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VI i VII SP, w środę po Mszy św. kl. IIG.
  5. W najbliższych dniach kominiarze będą nawiedzać domy naszych parafian w Niedzicy - Zamku. Bardzo prosimy o otwartość na ich pracę.
  6. W poniedziałek o godz. 13:45 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo - zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.