XII Niedziela zwykła - Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Niedziela, 24 czerwca 2018 15:11

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe do końca miesiąca codziennie o godz. 18:30 i Msza św.
    Odpust w Dursztynie - suma o godz. 11:30.
    - środa 27.06 - wspomnienie MB Nieustającej Pomocy
    - czwartek 28.06 - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    - piątek 29.06 - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8:00 i 19:00, na Zamku o godz. 8:00. Odpust w Łapszach Wyżnych - suma o godz. 11:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa z dniem 25. sierpnia nastąpi zmiana w naszej parafii. Ks. Wikariusz Łukasz Jachymiak przechodzi na parafię do Krzeszowic, a zastąpi go ks. Bartłomiej Roman z Jurgowa. Oficjalne pożegnanie - 19 sierpnia.
  4. W czwartek odbyło się oficjalne zakończenie roku formacyjnego także dla naszych kandydatów do bierzmowania. Spora grupa młodzieży zignorowała ten termin. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 18:30 a potem spotkanie w kościele. Inaczej nie będziecie mogli dalej kontynuować swego przygotowania.
  5. W przyszłą niedzielę 1.07 przy naszym GOK-u odbędzie się 23. Śpisko Watra. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi o godz. 13:00. Serdecznie zapraszają.
  6. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary na poszkodowaną w pożarze rodzinę Chmielów. Zebraliśmy 8 560 zł. Rodzina Chmielów bardzo dziękuje każdemu dobroczyńcy, a także strażakom, którzy im pomogli w czasie nieszczęścia. Bóg zapłać!
  7. W piątek 29.06 będzie przeprowadzona bezpłatna zbiórka zużytej folii z bali. Więcej na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej UG.