XV Niedziela zwykła

Niedziela, 15 lipca 2018 08:17

1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. nie dzielnej. Przypominamy również, że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. O godz. 18:30 nieszpory.
    W tygodniu Msza św. jest odprawiana o godz. 19:00. Pół godziny wcześniej można skorzystać z sakramentu pokuty.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach po każdej Mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę. Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 18:00.
    * poniedziałek 16.07 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Odpust we Frydmanie - suma o 11:00
    * środa 18.07 - wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana
    * piątek 20.07 - wspomnienie bł. Czesława, kapłana
    * niedziela 22.07 - wspomnienie św. Marii Magdaleny. Odpust w Nowej Białej - suma o 9:30 i 11:30.
  3. W poniedziałek (jutro) zapraszamy wszystkich uczestników wyjazdu nad morze na Mszę św. dziękczynną o 19:00. Po Mszy św. spotkanie podsumowujące wyjazd w salce parafialnej.
  4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:30.
  5. Gmina Łapsze Niżne i GOK serdecznie zapraszają na wydarzenie artystyczne Wielkie Spiskie Granie, które odbędzie się 21-22 lipca br. Łapszach Niżnych. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i w naszej gablocie ogłoszeń.