XVI Niedziela zwykła

Niedziela, 22 lipca 2018 21:16

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    Witamy rodaków niedzickich, szczególnie zza Wielkiej Wody. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy radosnych chwil w gronie bliskich.
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Dzisiaj wspomnienie św. Marii Magdaleny. Odpust w Nowej Białej - suma o 9:30 i 11:30.
    W tygodniu Msza św. jest odprawiana o godz. 19:00. Pół godziny wcześniej można skorzystać z sakramentu pokuty.
    Jutro, w poniedziałek, o godz. 14:00 w kaplicy Św. Andrzeja w Niedzicy - Zamku odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Błachut.
    * poniedziałek 23.07 - Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    * wtorek 24.07 - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
    * środa 25.07 - Święto Św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. poświęcenie wszystkich pojazdów (hulajnogi, rowery, motocykle, samochody, traktory). Przy tej okazji ofiarą będzie można wesprzeć misjonarzy pracujących poza naszą ojczyzną.
    * czwartek 26.07 - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Odpust w Kacwinie - suma o godz. 11:00.
  3. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny, a w czwartek również o 18:00 w intencji dzieci nienarodzonych.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30.
  5. Wyrażamy wielką wdzięczność strażakom, oraz wszystkim ludziom, którzy pomagali przy powodzi, która nas nawiedziła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Św. Jan Nepomucen niech będzie nadal patronem w chwilach trudnych.