Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła

Niedziela, 29 lipca 2018 23:36

 1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
  Witamy rodaków niedzickich. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy radosnych chwil w gronie bliskich.
  Dzisiaj będziemy gościć w naszej parafii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszamy na godz. 11:30.
  Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
  W tygodniu Msza św. jest odprawiana o godz. 19:00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  * wtorek 31.07 - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  * środa 1.08 - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  * czwartek 2.08 - wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Odpust na Dursztynie - suma o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  * sobota 4.08 - wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a, kapłana - patrona wszystkich kapłanów
 3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca - możliwość przystąpienia do spowiedzi będzie codziennie od godz. 18:00. Na Zamku w czwartek przed Mszą św.
  Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża Św. Barbary). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6:30 i 18:00. Odwiedziny chorych po Mszy św. porannej.
  W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża Św. Barbary). W I piątek przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja. Bardzo serdecznie zapraszamy do nawiedzenia kościoła, by przynajmniej przez chwilę pobyć przy Panu Jezusie. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej a zakończymy przed wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą - w piątek po Mszy św. porannej.
  W sobotę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
 5. W czasie poświęcenia pojazdów na pomoc misjonarzom zebrano 920 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 6. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że w najbliższą środę o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemu alarmowania. Uruchomione syreny będą także okazją do upamiętnienia 74. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Ks. Józef Bednarczyk, proboszcz