XVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 5 sierpnia 2018 09:47

1. Bardzo serdecznie witamy gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku pośród nas. Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
    * poniedziałek 6.08 - Święto Przemienienia Pańskiego
    * środa 8.08 - wspomnienie św. Dominika, kapłana
    * czwartek 9.08 - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    * piątek 10.08 - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    * sobota 11.08 - wspomnienie Św. Klary, dziewicy
  3. W poniedziałek o godz. 18:00 Nabożeństwo w intencji Ojczyzny, a w środę w intencji dzieci nienarodzonych, również o 18:00.
  4. We wtorek Msza św. będzie tylko rano o godz. 7:00.
  5. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Bardzo dziękujemy za Waszą życzliwość, obecność na Mszy św. o godz. 11:30, każde dobre słowo w czasie spotkania, otwartość na głos naszego Pasterza. Szczególnie Radzie Parafialnej, scholi, ministrantom, ubranym w stroje regionalne, dyrekcji zamku niedzickiego. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Chór Słowiczek z Rept Śląskich. Będą się z nami modlić w czasie Mszy św. o godz. 11:30, a potem zaśpiewają kilka pieśni. Serdecznie zapraszamy.
  7. Dyrektor Gminnego Żłobka „Przystanek Maluszka” w Niedzicy informuje, że do 10. sierpnia trwa rekrutacja. Więcej informacji w budynku żłobka.
  8. W dniach od 17 do 27.09. organizowana jest pielgrzymka do Lourdes i Fatimy. Program, informacje i cena w gablocie ogłoszeń lub kancelarii.
  9. W najbliższy czwartek i piątek tj. 9 i 10 sierpnia przez teren Gminy Łapsze Niżne przejedzie peleton z kolarzami w ramach Tour de Pologne. Trasa prowadzi miedzy innymi przez Łapszankę, Łapsze Wyżne i Trybsz na terenie Gminy Łapsze Niżne, dlatego na tym odcinku należy spodziewać się utrudnień w ruchu w godzinach popołudniowych w czwartek i piątek.
    Organizatorzy zwracają się z prośbą o ograniczenie ruchu pojazdów na trasie wyścigu, przepraszają za utrudnienia i zachęcają do licznego dopingu na trasie przejazdu.