XIX Niedziela zwykła

Niedziela, 12 sierpnia 2018 23:19

1. Bardzo serdecznie witamy gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku pośród nas. Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Gościmy w naszej parafii chór Słowiczek z Rept Śląskich. Będą się z nami modlić w czasie Mszy św. o godz. 11:30.
    W tygodniu Msza św. jest odprawiana o godz. 19:00. Pół godziny wcześniej można skorzystać z sakramentu pokuty.
    * poniedziałek 13.08 - Święto NMP Kalwaryjskiej
    * wtorek 14.08 - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    * piątek 17.08 - Święto Św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
  3. W środę 15 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość ta pokazuje, że naśladowanie świętych nie kończy się z chwilą śmierci. Maryja - przez to, że została wzięta do nieba - pokazała nam drogę. Nasza ojczyzna jest w niebie.
    Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia.
    Uroczystość w sposób szczególny będziemy przeżywać w czasie odpustu w Łapszach Niżnych. Suma odpustowa o godz. 11:30.
    Kustosze Sanktuariów w Ludźmierzu, Kalwarii Zebrzydowskiej i Pasierbcu zapraszają na uroczystości odpustowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 podziękujemy ks. Łukaszowi za jego 4. letnią posługę wikariuszowską w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do ogrodu plebańskiego.
  5. W dniach od 28.09 do 3.10 organizowana jest pielgrzymka do Medugorje. Koszt 100 Euro i 360 zł. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń lub w kancelarii.