XX Niedziela zwykła

Poniedziek, 20 sierpnia 2018 09:17

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej parafii gości, wczasowiczów i turystów. Równocześnie informujemy, że w niedziele Msze św. są odprawiane o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o 19:00. O godz. 18:30 Nieszpory.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej.
    Również dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11:30 podziękujemy ks. Łukaszowi za jego 4. letnią posługę wikariuszowską w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do ogrodu plebańskiego.
    Pogrzeb śp. Marii Grudzień w poniedziałek o godz. 15:00.
    * poniedziałek 20.08 - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    * wtorek 21.08 - wspomnienie Św. Piusa X, papieża
    * środa 22.08 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
    * niedziela 26.08 - Urocz. NMP Częstochowskiej. Odpust w Kluszkowcach - suma o godz. 11:30.
  3. W piątek przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Marian Błaszczyk, były proboszcz z Kacwina. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7:30 po słowacku, o 9:00 i 19:00. Na Zamku o godz. 20:00.
    Nasze przygotowanie do Odpustu niech obejmie zarówno nasze domy, ulice, jak i nasze dusze. Od wtorku będziemy uczestniczyć w Triduum poprzedzającym odpust. Codziennie o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo poprzedzone odmówieniem litanii do św. Patrona. We wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytywaniem intencji, w środę nowenna do MB Bolesnej, w czwartek nabożeństwo do Św. Rity. Codziennie również można skorzystać z sakramentu pokuty.
    Kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej. Zapraszamy także strażaków ze sztandarami, zarówno z Niedzicy jak i z Niedzicy Zamku.
  4. W poniedziałek Msza św. będzie tylko rano o godz. 7:00.
  5. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 19:00.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy również na koncert „Psalmy Dawidowe - Scepus Baroque” w ramach Festiwalu Barok na Spiszu. Rozpoczęcie o godz. 17:00.
  7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na dożynki gminne do Frydmana. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13:00.
  8. W jednej z modlitw ku czci Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.