Uroczystość NMP Częstochowskiej

Niedziela, 26 sierpnia 2018 12:13

1. W całej naszej Ojczyźnie przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jej wstawiennictwu powierzamy każdego. W sposób szczególny po sumie oddamy się Jej na nowo odmawiając Śluby Jasnogórskie. Odpust w Kluszkowcach - suma o godz. 11:30.
    Bardzo gorąco witamy pośród nas księdza Bartłomieja, naszego nowego wikariusza i życzymy mu wielu łask Bożych od Chrystusa Najwyższego Kapłana. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i całej naszej wspólnoty. Szczęść Boże!
    Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej parafii gości, wczasowiczów i turystów. Równocześnie informujemy, że w niedziele Msze św. są odprawiane o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o 19:00. O godz. 18:30 Nieszpory.
    Dzisiaj zapraszamy na koncert „Psalmy Dawidowe - Scepus Baroque” w ramach Festiwalu Barok na Spiszu. Rozpoczęcie o godz. 17:00.
    * wtorek 28.08 - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    * środa 29.08 - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    * sobota 1.09 - wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. Msza św. na Zamku będzie w środę o 20:00, natomiast w czwartek tylko rano o godz. 7:00.
  4. Miniony tydzień był bardzo bogaty w różne wydarzenia. Bardzo dziękujemy za modlitwę, ofiarę i pomoc w czasie pożegnania księdza Łukasza, oraz odpustu parafialnego: ustrojenie, posprzątanie kościoła i obejścia, panom kościelnemu i organiście, panom z rady parafialnej, ministrantom, lektorom, scholi, kawalerom, obraźnickom, ubranym w stroje regionalne, paniom w kuchni, wszystkim, którzy chcieli te święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Bóg zapłać! Niech Święty Bartłomiej wspiera i wspomaga każde dobre dzieło podejmowane dla jedności naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Zapraszamy również na kolejną pielgrzymkę młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę. Wyjazd od kościoła o godz. 7:00. Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii do środy.
  6. Najbliższa sobota jest pierwszą. Nabożeństwo Fatimskie od godz. 18:00.
  7. W następny poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich, by w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy rok. Dlatego w piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18:00.
  8. Dyrektor Szkoły w Niedzicy ogłasza spotkanie informacyjne na rok nowy szkolny dla rodziców dzieci przedszkolnych (tj. 3. 4, 5, 6-latków), które odbędzie się w poniedziałek 27.08 o godz. 19:00 w budynku szkoły.
  9. W środę 5.09 od godz. 15:00 w ośrodku zdrowia we Frydmanie można skorzystać z badań USG. Więcej info w gablocie ogłoszeń lub bezpośrednio w ośrodku. Natomiast w Łapszach Niżnych można bezpłatnie zbadać wzrok w środę 12.09 od godz. 11:00. Rejestracja i informacje w ośrodku w Łapszach Niżnych.