XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 2 września 2018 11:49

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Od jutra zmieniamy pory odprawiania Mszy św. wieczornej na godz. 18:00.
    Serdecznie witamy i pozdrawiamy w parafii naszego rodaka ks. prałata Bartłomieja Kapałkę, który od tygodnia jest Honorowym Prałatem Jego Świątobliwości. Jest to najwyższy tytuł nadawany dzisiaj w Kościele. Dziękujemy Panu Bogu za dar Jego życia kapłańskiego i życzymy wielu łask Bożych na zasłużonym odpoczynku.
    * poniedziałek 3.09 - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    * sobota 8.09 - Święto Narodzenia NMP
    * niedziela 9.09 - odpust ku czci Narodzenia NMP w Harklowej. Suma o godz. 11:30.
  3. Kończy się czas wakacji. W poniedziałek, 3 września, rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
    W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi.
  4. We wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczęcie pracy formacyjnej dla ministrantów, lektorów, scholi, grupy misyjnej, Caritasu, młodzieży. Najpierw Msza św. w kościele a potem spotkanie w ogrodzie.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża Św. Anny). W I piątek przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja. Bardzo serdecznie zapraszamy do nawiedzenia kościoła, by przynajmniej przez chwilę pobyć przy Panu Jezusie. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej a zakończymy przed wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek: ks. proboszcz - po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - od godz. 13:30.
  6. W przyszłą niedzielę 9. września przeżywać będziemy Dożynki - tradycyjne święto dziękczynienia za zbiory. Rozpocznie się o godz. 11:00 pochodem strażaków spod remizy, przy kościele dołączymy do nich z wieńcem i udamy się do kaplicy św. Rozalii, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Św. Aby to dziękczynienie było Bogu miłe, a nasze uczestnictwo pełne starajmy się przystąpić do Komunii św., stąd tym bardziej zachęcamy do spowiedzi. Ufamy, że Pan nam pobłogosławi równie dobrą pogodą, jak i tegorocznymi zbiorami. Po Mszy św. zostanie poświęcone ziarno do siewu.
  7. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Justyniana - kapłana pracującego we Lwowie na Ukrainie. Będzie głosił kazania. Taca z każdej Mszy św. będzie przeznaczona budowę kościoła w jego parafii.
  8. Bardzo dziękujemy za dbałość o cmentarz i groby. W sprawach dotyczących nowych miejsc na cmentarzu bardzo prosimy o kontakt z Radą Parafialną w każdą trzecią niedzielę miesiąca, kiedy są obecni wszyscy członkowie rady.
  9. W środę 5.09 od godz. 15:00 w ośrodku zdrowia we Frydmanie można skorzystać z badań USG. Więcej info w gablocie ogłoszeń lub bezpośrednio w ośrodku. Natomiast w Łapszach Niżnych można bezpłatnie zbadać wzrok w środę 12.09 od godz. 11:00. Rejestracja i informacje w ośrodku w Łapszach Niżnych.