XXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 9 września 2018 12:31

1. Dzisiaj w naszej parafii dziękujemy za tegoroczne żniwa i przeżywamy odpust ku czci Św. Rozalii. Dziękujmy Panu Bogu za dar chleba i prośmy o to, by go w tym roku nie zabrakło nikomu. Po Mszy św. przy kaplicy zostanie poświęcone ziarno do siewu.
    Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 (przy kaplicy Św. Rozalii) i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Gościmy w naszej parafii ks. Justyniana - kapłana pracującego we Lwowie na Ukrainie. Głosi kazania. Taca z każdej Mszy św. przeznaczona na budowę kościoła w jego parafii.
    Odpust w Harklowej - suma o godz. 11:30.
    Kościół w Polsce rozpoczyna dziś Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”.
    * środa 12.09 - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    * czwartek 13.09 - wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    * piątek 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    * sobota 15.09 - wspomnienie NMP Bolesnej
  3. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. O godz. 17:30 będzie różaniec prowadzony przez kandydatów (proszę przynieść indeksy wakacyjne), Msza św. i spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów.
  4. We wtorek o godz. 17:00 adoracja w intencji dzieci nienarodzonych, a w sobotę o godz. 17:00 modlitwa w intencji Ojczyzny.
  5. Spotkania: środa po Mszy św. lektorzy, czwartek o godz. 17:00 grupa misyjna, piątek po drodze krzyżowej młodzież, sobota o godz. 9:00 ministranci.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszej wioski w intencji rodzin. Rozpoczęcie w kościele a zakończenie na cmentarzu. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy.
  7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  8. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych zaprasza rodziców dzieci 6-letnich na spotkanie w poniedziałek 10.09. o godz. 19:00 w budynku szkoły, dotyczące organizacji zajęć w tym roku szkolnym. Obecność obowiązkowa!
  9. Zarząd Urbaru informuje, ze od poniedziałku zaczynamy pielęgnację lasu w „Malinioku”. Jeśli dopisze pogoda to spotykamy się na moście kacwińskim o godz. 9:00 wyposażeni w gumowe rękawice i pojemniki na serwakol.
  10. Sołtys wsi wraz z wójtem gminy zapraszają wszystkich mieszkańców Niedzicy na zebranie wiejskie w sprawie rozdysponowania funduszu sołeckiego. Zebranie odbędzie się w Domu Strażaka w najbliższą sobotę o godz. 19:00. Prosi się o jak najliczniejsze przybycie.