XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 30 września 2018 19:36

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży i o 18:00.
    O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa przy kaplicy Św. Michała Archanioła.
    O godz. 15:30 zapraszamy wszystkich zelatorów naszych róż na spotkanie formacyjne. Najpierw spotkanie w kościele a potem na plebanii.
    O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
    Odpust w Dębnie - suma o godz. 11:30.
    - poniedziałek 1.10 - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    - wtorek 2.10 - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    - czwartek 4.10 - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    - piątek 5.10 - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    - niedziela 7.10 - wspomnienie NMP Różańcowej. Odpust w Mizernej. Suma o godz. 11:30.
  3. Jutro, w poniedziałek, wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 16:30 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 18:30 i po różańcu Msza św.
  5. W poniedziałek na godz. 17:15 zapraszamy dzieci I Komunijne oraz ich rodziców. W ramach przygotowania do I Komunii Św. zostaną im rozdane różańce.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża Zwiastowania NMP). W I piątek przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja. Bardzo serdecznie zapraszamy do nawiedzenia kościoła, by przynajmniej przez chwilę pobyć przy Panu Jezusie. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej a zakończymy przed wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek: ks. proboszcz - po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - od godz. 13:30. Zamek w czwartek od godz. 14:30. W I Sobotę Nabożeństwo I Sobotnie o godz. 17:00 a potem różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 11:30. Połączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie i wcześniej młodzież do przygotowania ołtarzy..
  8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
  9. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VIII SP i III G, w środę po Mszy św. lektorzy, piątek po Mszy św. kl. VI SP. Proszę o uczestnictwo w różańcu, Mszy św. i przeczytaniu pierwszej katechezy z. „Wypłyń na głębię”.
  10. W przyszłą niedzielę w Ludźmierzu o godz. 17:15 zostanie odprawiona Msza św. dla narzeczonych, małżeństw i rodzin poprzedzona konferencją pt. „Pomoc łaski Bożej, która wspiera i umacnia dobrą wolę ludzi”. Ks. abp bardzo serdecznie zaprasza.
  11. W sobotę zapraszamy mężczyzn do pomocy przy zrywce drewna w lesie plebańskim. Chętnych do pomocy zapraszamy na godz. 8:00.