XXVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 14 października 2018 15:02

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 173:0.
    W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. można wesprzeć ofiarą pieniężną Dzieło Nowego Tysiąclecia.
    - poniedziałek 15.10 - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    - wtorek 16.10 - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
    - środa 17.10 - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    - czwartek 18.10 - Święto Św. Łukasza Ewangelisty
    - sobota 20.10 - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
  3. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy:
    - 15.10 pn - Róża MB Bolesnej
    - 16.10 wt - Koło Gospodyń Wiejskich
    - 17.10 śr - Żłobek, przedszkole i klasa 0 SP
    - 18.10 cz - Bierzmowani kl. VII SP
    - 19.10 pt - Bierzmowani kl. VIII SP
    - 20.10 sb - Ministranci, lektorzy i schola
    - 21.10 nd - Rada Parafialna
  4. We wtorek 16.10 zostaliśmy zaproszeni do Centrum Jana Pawła II w Krakowie na Mszę św. z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Wyjazd od kościoła o godz. 7:00.
  5. Od poniedziałku można zamawiać Msze św. na przyszły rok oraz wypominki roczne i jednorazowe. W Niedzicy codziennie po Mszy św. wieczornej, na Zamku w czwartek od godz.16:00. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
  6. Spotkania: w środę po Mszy św. lektorzy, piątek - bierzmowani kl. VII.
  7. W środę o godz. 16:00 spotkanie dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej w styczniu przyszłego roku. Przynieść paszport i pierwszą wpłatę.
  8. Ogłoszenia Gminne:
    a) Zamek: Spotkanie przedwyborcze ze sztabem wyborczym p. Pawła Dziubana odbędzie się w Domu Strażaka w Niedzicy - Zamku (dziś) w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
    b) W najbliższą niedzielę (21.10) odbędą się wybory samorządowe, w których można głosować na kandydatów do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa, a także na wójta. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu osobistego lub paszportu celem weryfikacji tożsamości wyborcy przed wydaniem karty do głosowania przez obwodową komisje wyborczą.
    c) Gmina Łapsze Niżne przystąpiła do realizacji projektu „e-Xstra Kompetentni - Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego”. Uczestnikami szkoleń mogą być osoby w wieku od 24 do 74 lat w dniu przystąpienia do mikroprojektu. Szkolenia są bezpłatne. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu mogą zgłaszać się do projektu poprzez szkoły w swojej miejscowości zamieszkania. Mieszkańcy Niedzicy - Zamku są proszeni o kontakt ze szkoła w Niedzicy. Rekrutacja odbywać się będzie od 12 do 31.10.2018 r. więcej info na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz stronie internetowej www.lapszenizne.pl.
    d) W związku z ogłoszeniem rządowego projektu Czyste Powietrze w ramach którego można otrzymać dotację na wymianę kotła oraz termomodernizację budynków, Ministerstwo Środowiska organizuje cykl spotkań informacyjnych dla mieszkańców. Spotkanie dla naszej gminy odbędzie się w poniedziałek 15.10 o godz. 18:00 w GOK-u w Niedzicy.