Rocznica poświęcenia kościoła

Niedziela, 28 października 2018 19:07

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
    Obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za to miejsce - znak wiary naszych ojców i naszej. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum, dziękując Panu Bogu za nasz kościół.
    Do środy o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec, który jutro poprowadzi Róża Wniebowzięcia NMP, we wtorek Róża MB Jaworzyńskiej,a środę Róża MB Częstochowskiej.
    W Kacwinie odpust ku czci Wszystkich Świętych - suma o godz. 11:30.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wspomagamy chrześcijan w Pakistanie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. III G, wtorek po Mszy św. kl. VIIISP.
  3. Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00. Niech to będzie już spowiedź pierwszopiątkowa, tym bardziej, że w tych dniach swoim odpustem możemy pomóc naszym zmarłym.
  4. W środę na zakończenie Nabożeństw Różańcowych zapraszamy wszystkie dzieci do przebrania w stroje świętych. Po różańcu i po Mszy św. w procesji wokół kościoła pójdziemy w orszaku świętych wraz z Matką Bożą Fatimską i świętymi, których relikwie mamy w naszym kościele. Prosimy także strażaków, by nieśli swojego patrona. Proszę także i starszych o pomoc w pielgrzymce świętych naszej parafii.
  5. W czwartek - 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzień wielkiego dziękczynienia Bogu za wszystkich zbawionych. W naszym zwyczaju i pobożności dzień ten związany jest z nawiedzinami grobów naszych zmarłych. Niech atmosfera modlitwy i powagi towarzyszy nam wszędzie gdziekolwiek się udamy. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 10:00 na cmentarzu w Niedzicy - Zamku modlitwy za zmarłych z procesją, a potem przy dobrej pogodzie, Msza św. również na cmentarzu. Natomiast w Niedzicy o godz. 11:30 Msza św. na cmentarzu i po niej procesja z wypominkami. Składka na cmentarzu, zbierana przez Radę Parafialną, oraz do puszek przy wyjściu z cmentarza, przeznaczona jest na sfinansowanie studni na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu.
  6. W piątek 2 listopada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH zwane również jako Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Naszą modlitwą, refleksją i nawiedzinami grobów wyrażamy wiarę w życie wieczne. Msze św.: 7:30 (po słowacku), 9:00, o 10:15 na Zamku, o 15:00 (rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego) i o 18:00. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami.
  7. W pierwszych dniach listopada można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Pierwszego i drugiego listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 8 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  8. Przez miesiąc listopad (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na Różaniec z wypominkami o godz. 17:25.
  9. Prosimy o porządek na cmentarzu. Śmieci umieszczamy w kontenerze.
  10. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ w piątek o 7:00. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz w środę po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - w poniedziałek od 1400 Zamek, a w środę od. 14:00 Niedzica.
  11. W sobotę zapraszamy na dróżki kalwaryjskie za zmarłych. Wyjazd o godz. 6:00 od kościoła. Zapisy w zakrystii.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz