XXXI Niedziela zwykła

Niedziela, 4 listopada 2018 12:43

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.
    Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:25. Serdeczne Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
    - piątek 9.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    - sobota 10.11. - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    - niedziela 11.11 - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Odpust w Krempachach - suma o godz. 9:30 i 11:30. Jest to Narodowe Święto Niepodległości.
  3. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 100 - lecie odzyskania Niepodległości. Bardzo prosimy o godne przeżycie tego czasu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę w najbliższą sobotę. O godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. i potem wystawiony Najświętszy Sakrament. Przez cały dzień zapraszamy do adoracji: Róże Różańcowe, grupy, rodziny. Zakończenie o godz. 17:00 wspólną adoracją i różańcem i o godz. 18:00 Mszą św. Bardzo serdecznie zapraszamy. Godziny adoracji można zapisać w zakrystii.
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. III G, wtorek kl. VIII SP, środa - lektorzy, piątek po Mszy św. kl. VII SP.
  5. Kończymy oktawę Wszystkich Świętych. Powoli czyścimy groby ze zniczy i dekoracji świątecznej. Bardzo prosimy, aby je złożyć w koszu obok cmentarza
  6. W Ludźmierzu trwa Czuwanie Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w ręku - Jerycho. Nasza parafia ma wyznaczony czas w czwartek od godz. 4:00 do godz. 8:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii. Wyjazd busa będzie o godz. 3:00 od kościoła.
  7. Wczoraj zakończono montaż ołtarza MB Bolesnej, oraz zamontowano podest pod figurę Św. Mikołaja. Bardzo dziękuję za każdą pomoc i ofiarę na nasz kościół. Zapraszam do modlitwy w kaplicy.
  8. W sobotę zapraszamy chętnych panów do pomocy przy ułożeniu desek w ogrodzie plebańskim.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz