XXXII Niedziela zwykła

Niedziela, 11 listopada 2018 10:27

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Dzisiaj w Krempachach odpust ku czci Św. Marcina. Suma o godz. 9:30 i 11:30.
    Przeżywamy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Starajmy się przeżyć te piękne dni w miłości do Boga, naszej Ojczyzny i swego bliźniego.
    Również dziś rozpoczynamy obchody 2. Światowego Dnia Ubogich. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na ten cel.
    Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:25.
    - poniedziałek 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    - wtorek 13.11 - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    - sobota 17.11 - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    - niedziela 18.11 – odpust w Kluszkowcach ku czci Św. Rafała Kalinowskiego. Suma o godz. 1130.
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. – kl. III G i VIIISP, wtorek kl. VISP.
  4. W liście nasi biskupi napisali: „Wyjątkowy przykład miłości pozostawili nam nasi przodkowie. Życiową postawą potwierdzili, że droga do odzyskania przez Naród Polski swego niepodległego i suwerennego państwa wiodła nie tylko poprzez walkę zbrojną, starania polityczne, dyplomatyczne i pracę kilku pokoleń Polaków, ale przede wszystkim przez miłość do Boga i bliźniego, wytrwałą wiarę oraz modlitwę.” Obyśmy umieli z tego przykładu skorzystać także i dzisiaj.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz