Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 25 listopada 2018 07:51

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którym dziękujemy Bogu Trójjedynemu za całe dzieło uświęcenia i zbawienia człowieka.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Po Mszy św. o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie litanii do NSPJ i aktu oddania. Nieszpory o godz. 17:30.
    Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Kacwina. Bóg zapłać za okazaną pomoc!
    Dzisiaj w GOK-u „Cecyliada” - przegląd scholi z naszego dekanatu. Bardzo serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie o godz. 14:00.
    - piątek 30.11 - Święto Św. Andrzeja Apostoła. Odpust ku jego czci będzie w sobotę w kaplicy w Niedzicy - Zamku. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do uroczystego przeżycia tego święta. Na procesję prosimy zabrać feretrony i chorągwie. Zapraszamy w strojach regionalnych, jeśli nie ma to w ubraniu godnym święta. W sobotę wieczorem nie będzie niedzielnej Mszy św. w Niedzicy Zamku, ale Msza św. niedzielna będzie w Niedzicy o godz. 18:00.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:00.
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. III G, wtorek po Mszy św. kl. VIIISP.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu.
  6. Również w przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie rozprowadzać opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można będzie uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza.
  7. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie kwestować w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy
  8. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w środę 12.12 w godz. od 11:00 do 12:00 w ośrodku zdrowia w Łapszach Niżnych. Rejestracja telefonicznie lub bezpośrednio w ośrodku zdrowia.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz