I Niedziela adwentu

Niedziela, 2 grudnia 2018 18:54

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/2019. Podejmowana tematyka to: „Misja w mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie - „W mocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia - „języki ognia”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „C”, natomiast czytania codzienne w okresie „w ciągu roku” będą z roku I.
    Przypomnijmy również, ze Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV. wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu.
    Dzisiaj również Rada Parafialna rozprowadza opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można dzisiaj uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza.
    Od dzisiaj można nabywać wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza po każdej Mszy św. kwestuje w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy.
    Roraty w tygodniu o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane „Godzinki”. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Rekolekcje adwentowe od 21 do 23.12. Poprowadzi o. Zbigniew Krzystek, bernardyn z Alwerni.
    - poniedziałek 3.12 - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    - wtorek 4.12 - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    - czwartek 6.12- wsp. Św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci. Odpust w Maniowach - suma o godz. 11:00.
    - piątek 7.12 - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Wszystkich pszczelarzy, oraz miłośników miodu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.
  3. W sobotę 8.12 będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 18:00, na Zamku o 10:15.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III. Bardzo prosimy dzieci, oraz ich rodziców o uczestnictwo w tej Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00.
    Godzina Święta ze szczególną modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża MB Bolesnej).
    W piątek po Mszy św. porannej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. Serdecznie zapraszamy do chwili adoracji Pana Jezusa w ciągu dnia. Zakończenie odśpiewaniem litanii do Serca Pana Jezusa przed godz. 17:30.
    Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz - po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - czwartek od godz. 14:30 Zamek, piątek od godz. 14:00 Niedzica.
  5. Spotkania: poniedziałek o godz. 17:00 - Kółko Misyjne, po Mszy św. kl. III G, wtorek po Mszy św. kl. VIIISP, środa po Mszy św. lektorzy i ministranci, piątek po Mszy św. młodzież od kl. IV.
  6. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 19. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Otaczamy ich modlitwą, ale i ofiarą zbieraną przez Kółko Misyjne po każdej Mszy św.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie odpustu ku czci Św. Andrzeja Apostoła w Niedzicy - Zamku. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli niech obdarowuje Bóg. Radzie Parafialnej działającej przy kaplicy za zorganizowanie obiadu dla księży. Bóg zapłać.
  8. W minioną niedzielę na pogorzelców z Kacwina zebraliśmy 3500 zł. Bóg zapłać!
  9. Przygotowując się na przyjście Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy wspólnie śpiewać Anioł Pański, a także później.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz