II Niedziela adwentu

Niedziela, 9 grudnia 2018 18:22

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. kwestujemy na rzecz potrzebujących chrześcijan na Wschodzie. Otaczamy ich także naszą modlitwą.
    Do nabycia także wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty w tygodniu o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane „Godzinki”. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    - środa 12.12 - wspomnienie NMP z Guadalupe
    - czwartek 13.12- wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    - piątek 14.12 - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. III G i VIIISP, środa po Mszy św. lektorzy, czwartek po Mszy św. kl. VII SP, piątek po Mszy św. młodzież od kl. IV, sobota o godz. 9:00 ministranci.
  4. W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej.
  5. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza dziękuje za ofiarę na rzecz Chorych Dzieci Naszej Gminy. W minioną niedzielę nazbieraliśmy 1493 zł.
  6. Spotkanie dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej w poniedziałek o godz. 16:00.
  7. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu mając na uwadze liczne przypadki zatruć tlenkiem węgla i pożarów w budynkach mieszkalnych w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców informuje, że na stronie internetowej Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu: www.psp.nowytarg.pl i Komendy Głównej PSP: www.straz.gov.pl znajdują się materiały informacyjne na temat akcji: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, a także inne przydatne informacje dotyczące właściwego zachowania w przypadku wystąpienia różnego typu zagrożeń”.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz