III Niedziela Adwentu

Niedziela, 16 grudnia 2018 14:56

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
    Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete - „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i składka w kopertach na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę. Zainteresowanych spotkaniem z radą parafialną zapraszamy od godz. 17:00. Przypominamy, że wszystkie sprawy związane z cmentarzem i inne załatwiamy w salce, a nie w domu u pana skarbnika!
    Zachęcamy do: nabywania wigilijnych świec „Caritasu”.
    Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. roratnia codziennie o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki.
  2. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. III G, VIIISP i VI SP.
  3. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszych przemyśleniach i modlitwach polecajmy Bogu nasze rodziny, a po sąsiedzku pomagajmy sobie w trudnych sytuacjach.
  4. W piątek zaczynamy rekolekcje parafialne. Msze św. będą o godz. 8:00, o 9:00 na Zamku, o 16:00 roraty i o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału. Odwiedziny chorych w piątek. O godz. 10:00 zaczynamy od Zamku i rejon ks. proboszcza.
  5. W sobotę dzień spowiedzi. Zapraszamy wszystkich w godz. 10:00 - 12:00 i 14:00 - 16:00 (przerwa od 15:00 do 15:30). Na Zamku od godz. 8:00, a potem Msza św. W sobotę będziemy mogli okazać wdzięczność naszemu ojcu rekolekcjoniście ofiarą na tacę. Bóg zapłać!

ks. Józef Bednarczyk, proboszcz