IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 23 grudnia 2018 09:06

1. Czas oczekiwania powoli się dopełnia, jeszcze widzimy w liturgii swa Najświętszą Maryję Pannę pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.
    Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Msze św. odprawiamy o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku i o godz. 11:30 suma i o godz. 18:00.
    Przeżywamy czas świętych rekolekcji. Dzisiaj o godz. 17:30 zapraszamy szczególnie młodych na wspólną modlitwę Nieszporów i Mszę św. z nauką dla nich.
    Pogrzeb śp. Stanisława Widy w sobotę o godz. 9:00.
  2. Jutro, w poniedziałek, Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. O godz. 7:30 zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie Roraty. W krzątaninie przedświątecznej nie traćmy skupienia, a zasiadając do stołu wigilijnego zachowujmy zwyczaje naszej chrześcijańskiej tradycji: wspólna modlitwa, śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem wraz ze składaniem życzeń.
  3. BOŻE NARODZENIE rozpoczniemy świętować PASTERKĄ na Zamku o godz. 22:00, w kościele parafialnym o północy. W ciągu dnia Msze św. jak w każdą niedzielę. Niech nasz udział będzie wyrazem wiary i gotowości na przyjście Zbawiciela.
    Składka z Pasterki na fundusz „SOS” - troski o ochronę dzieci poczętych i pomoc matkom zagrożonym w macierzyństwie, a taca z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”.
  4. W środę drugi dzień Świąt - Święto Św. Szczepana, diakona i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Składka na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 9:00 rozesłanie kolędników misyjnych - prosimy o życzliwe przyjęcie. O godz. 13:00 rozpoczniemy wizytę duszpasterską - kolędę. Zaczynamy od mostu do kościoła po obydwu stronach. Więcej informacji w środę.
    - czwartek 27.12 - Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina.
    - piątek 28.12 - Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w minionym roku przeżywały swoje jubileusze małżeńskie: srebrne, złote czy jeszcze większe.
  7. Agent PZU informuje wszystkich rolników o obowiązku ubezpieczenia budynków na rok 2019. W sołectwie Niedzica będzie odbierać należności u sołtysa we wszystkie czwartki stycznia zaczynając od 10.01 w godzinach od 9:00 do 14:00.