Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 30 grudnia 2018 16:31

1. Dzisiaj Święto NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne każdej rodziny. Módlmy się zwłaszcza o to, aby światło nauki Boskiej było pomocą w rozwiązywaniu trudnych problemów dnia codziennego. Pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-cio lub 25-lecia zapraszamy na sumę o godz. 11:30.
    O godz. 1430 do Krempach zapraszają na charytatywny koncert bożonarodzeniowy,
  2. Jutro, w poniedziałek, zakończenie „Starego Roku”. O godz. 17:30 Nieszpory i Msza św. dziękczynna za miniony rok - w Niedzicy i na Zamku. Zapraszamy wszystkich, aby przed Najświętszym Sakramentem podziękować Bogu za łaski minionego roku, a tam gdzie trzeba, przeprosić za nie do końca pomnożony talent minionego czasu.
  3. We wtorek będziemy świętować Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2019 roku. Msze św. jak w niedzielę.
    - środa 2.01 - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  5. W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. W czasie każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło.
  6. W sobotę o godz. 16:00 będzie Msza św., a po niej zapraszamy na wspólny parafialny opłatek do Domu Strażaka. Zapraszamy młodych i starych, małych i dużych, rodziny i samotnych. Czujmy się wszyscy zaproszeni do tego, by we wspólnocie parafialnej jeszcze raz przedłużyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Organizatorzy to Parafia, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Urbar, Kółko Rolnicze. Bądźmy razem. Wystąpią nasze dzieci, ale i zespół z Ukrainy.
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża św. MB Gromnicznej). W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.
  8. Zespół „Marianki” działający przy parafii w Kacwinie serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. Niech to będzie oddanie czci Nowonarodzonemu Zbawicielowi razem z Trzema Królami.
  9. Waszym modlitwom polecamy także ks. prof. Janusza Mastalskiego, który w najbliższą sobotę otrzyma sakrę biskupią w Katedrze Wawelskiej w Krakowie.
  10. Program kolędy podamy w Nowy Rok.
Ks. Józef Bednarczyk, Proboszcz