Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

Niedziela, 6 stycznia 2019 14:38

1. Dziś w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypominamy postacie Trzech Króli, którzy nie znając Bożego Objawienia odkryli w sposób naturalny, poprzez obserwację, że urodził się Król Żydowski i przyszli do Betlejem złożyć dary ofiarne: złoto, kadzidło i mirrę. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dziś błogosławimy: kredę - do oznaczenia drzwi naszych domów; kadzidło - dla okadzenia domów i wodę święconą - dla odprawiania nabożeństw w naszych domach. Po Mszy św. można nabyć kadzidełka za drobną ofiarą przeznaczoną na misje.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00.
    Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z Zespołem „Marianki” działającym przy parafii w Kacwinie. Niech to będzie oddanie czci Nowonarodzonemu Zbawicielowi razem z Trzema Królami.
  2. Spotkania: wtorek po Mszy św. kl. VIII i III G, środa po Mszy rodzice i dzieci przed I Komunią świętą, sobota o godz. 9:00 ministranci i kandydaci.
  3. Wizyta duszpasterska - kolęda:
    - Poniedziałek od godz. 14:00 - 3 Maja (od ronda do kościoła obydwie strony i przyległe ulice, Ogrodowa)
    - Wtorek od godz. 8:30 - 3 Maja od końca do ronda, Leśna
    - Czwartek od 14:30 - ul. Krótka
    - Piątek od 14:00 - ul. Nadwodnia od końca.
  4. W piątek o północy wyjeżdżamy do Ziemi Świętej. Obiecujemy modlitwę o nią prosimy.
Ks. Józef Bednarczyk