Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela, 13 stycznia 2019 17:17

1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za każdy dar wynikający z sakramentu chrztu świętego. W czasie każdej Mszy św. w sposób szczególny modlimy się za dzieci ochrzczone w minionym roku, ich rodziców i chrzestnych.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
    Kończy się okres Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii przeżywamy okres zwykły.
    Rozpoczął się czas ferii zimowych. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
  2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. Bardzo dziękujemy za gościnę, miłe przyjęcie, rozmowę i ofiarę. Bóg zapłać!
  3. Trwa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymi proszą o modlitwę i o niej zapewniają w każdym miejscu, które nawiedzają.
  4. Przed tygodniem odbył się opłatek parafialny. Organizatorzy bardzo gorąco dziękują tym, którzy pomogli i wsparli to przedsięwzięcie nie tylko pracą rąk, ale i materialnie. Bardzo dziękujemy: Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, Urbarowi, Kółku Rolniczemu, Zespołowi Szkół w Niedzicy i małym i dużym, Kołu Gospodyń Wiejskich, Zespołowi Regionalnemu. Dziękujemy także tym, którzy przybyli na opłatek. Bóg zapłać!
  5. Rada Parafialna po raz kolejny zwraca się z prośbą o niezałatwianie spraw związanych z kościołem czy cmentarzem u pana kasjera, ale w salce katechetycznej w każdą trzecią niedzielę miesiąca od godz. 17:00, kiedy to są obecni wszyscy radni. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.
Ks. Józef Bednarczyk