II Niedziela zwykła

Niedziela, 20 stycznia 2019 16:50

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej. A jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z Rady Parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 17:00.
    Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
    Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Dobrego Boga o łaskę jedności całego Kościoła Powszechnego, zaczynając od ludzkiego serca.
    - poniedziałek 21.01 - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wszystkie babcie i dziadków zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną, wraz z wnukami.
    - czwartek 24.01. - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
    - piątek 25.01 - Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
    - sobota 26.01 - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  3. We wtorek o godz. 17:00 Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytywaniem próśb, w czwartek o godz. 17:00 Nabożeństwo do Św. Bartłomieja, w piątek o godz. 17:00 adoracja w intencji dzieci nienarodzonych.
  4. Spotkania: poniedziałek od godz. 9:00 - kl. III G, wtorek od godz. 9:00 - kl. VIIISP.
  5. W dniach od 1. do 3. lutego w naszej parafii będziemy gościć figurę Św. Michała Archanioła. Więcej informacji i program rekolekcji zostanie podany za tydzień.
Ks. Józef Bednarczyk