III Niedziela zwykła

Niedziela, 27 stycznia 2019 18:38

1. Komunikat ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
  2. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze w czasie powrotu do domu.
    - poniedziałek 28.01 - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
    - czwartek 31.01. - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
    - niedziela 3.02 - wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenie jabłek.
  4. W sobotę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. święcimy gromnice i w procesji z zapalonymi świecami do naszych domów wyrażamy naszą wdzięczność Bogu za dar Chrystusa, który jest naszym Światłem. Poświęcone świece - gromnice - przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, niech nam przypominają o Jezusie - Światłości Narodów.
    Piątkowe Święto to również dzień modlitw w intencji życia konsekrowanego - błagajmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Ofiara na tacę w czasie każdej
    Mszy św. jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Bóg zapłać za ofiarę.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża św. MB Wniebowziętej). W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00. Odwiedziny chorych - ks. proboszcz po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej od godz. 14:00, Zamek - czwartek od godz. 14:30.
  6. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. III G, wtorek po Mszy św. - kl. VIIISP.
  7. Program rekolekcji związanych z peregrynacją figury Św. Michała Archanioła (w gazetce i gablocie ogłoszeń). Starajmy się tak zaplanować swój czas, by choć przez chwilę być przy cudownej figurze Św. Michała Archanioła.
  8. Bardzo dziękujemy panom za pomoc w oczyszczeniu ze śniegu placu przykościelnego. Bóg zapłać! Wdzięczność wyrażam także pielgrzymom z Ziemi Świętej za dar w postaci miry do kadzidła. Bóg zapłać!
  9. Ostrzeżenie i komunikat Komendy Policji w Nowym Targu wywieszony w gablocie ogłoszeń i w internecie. Bardzo prosimy o poważne i roztropne potraktowanie tego ostrzeżenia, bo już kilku ludzi zostało skrzywdzonych przez nieuczciwych ludzi. Szczególnie osoby starsze prosimy o czujność.