I Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 10 marca 2019 07:31

1. Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. Udziałem w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną pobłogosławieni nowi ministranci.
    Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na dokończenie budowy Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
    Po Gorzkich Żalach odbędzie się zebranie wiejskie, w którym weźmie udział także nasz pan wójt. Rada sołecka wraz z panem sołtysem liczą na liczny udział naszych parafian.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych, a o 17:30 Msza św. Na Zamku o godz. 18:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą: o godz. 15:00 kl. IV, a o 17:00 - kl. VI.
    Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych i podejmowaniu osobistych postanowień pokutnych i poprawy w tym okresie.
    Przyszła niedziela to Ad gentes - dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.
  2. Spotkania: poniedziałek - kl. VI SP i III G, wtorek - kl. VIII SP, środa - kl. VII SP, piątek - młodzież.
  3. Dyrektor szkoły w Niedzicy informuje że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych. Podania będą przyjmowane do 15 marca br.
  4. W sobotę odbędzie się pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów.