II Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 17 marca 2019 20:06

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangeliczną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Dzisiejsza niedziela to Ad gentes - dzień modlitwy i pomocy misjonarzom. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.
    Jet to również trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z Rady Parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 17:00
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. Udziałem w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych, a o 17:30 Msza św. Na Zamku o godz. 18:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą: o godz. 15:00 kl. III SP, a o 17:00 - kl. III G.
    Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych i podejmowaniu osobistych postanowień pokutnych i poprawy w tym okresie.
    W przyszłą niedzielę w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    Również dzisiaj po Gorzkich Żalach Zarząd Kółka Rolniczego zaprasza swoich członków na ze branie sprawozdawcze.
  2. We wtorek 19.03. - Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkich solenizantów i solenizantki polecajmy opiece św. Patrona. W tym dniu swoje 30. Urodziny obchodzi także nasz ks. wikariusz Bartłomiej. Również jego osobę otoczmy modlitewną pamięcią.
  3. Spotkania: poniedziałek -III G, wtorek - kl. III G, czwartek - rodzice dzieci I Komunijnych, piątek - młodzież, sobota o godz. 9:00 - ministranci.
  4. W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 15:00 zostaną rozdane modlitewniki dzieciom I Komunijnym. Na Drogę Krzyżową zapraszamy również rodziców.
  5. W minioną niedzielę w Łopusznej pożar strawił zabudowania gospodarcze i sporą część domu mieszkalnego. Ksiądz proboszcz wraz z poszkodowaną rodziną zwracają się o pomoc w odbudowie straconego dobytku. Ofiarę do puszek na ten cel będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Bóg zapłać!
  6. W najbliższą środę będzie odbierana folia po sianokiszonce. Należy ja dostarczyć na plac przy tartaku przy ul. Św. Rozalii.