III Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 24 marca 2019 07:36

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. Udziałem w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 630, o 1500 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych, a o 17:30 Msza św. Na Zamku o godz. 18:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą: o godz. 15:00 kl. II SP, a o 17:00 - kl. VIII SP.
    Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych i podejmowaniu osobistych postanowień pokutnych i poprawy w tym okresie.
    Dziś i za tydzień w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    Również dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek dla pogorzelców z Łopusznej. Bóg zapłać!
    Po każdej Mszy św. można również nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 8 zł.
  2. Jutro, w poniedziałek, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania NMP, jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00, na Zamku o godz. 19:00. W czasie każdej Mszy św. zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kartki z deklaracjami można zabrać ze stolika pod chórem, proszę je wypełnić i przynieść na Mszę św.
  3. W najbliższą sobotę uczniowie kl. IIIG i VIIISP przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Damiana Muskusa. Serdecznie zapraszamy nie tylko bliskich, ale również całą parafię, gdyż jest to wydarzenie ważne dla całej naszej wspólnoty. Przygotowanie dla nich rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 17:00, a pozostałe dni - program zostanie podany na tym spotkaniu. Natomiast spowiedź dla rodziców i świadków bierzmowania w czwartek o godz. 16:00. Także przez cały tydzień będzie można skorzystać z posługi sakramentalnej. Ministrantów zapraszamy w środę na godz. 16:00.
  4. Nabożeństwa: poniedziałek o godz. 17:00 adoracja w intencji nienarodzonych połączona z różańcem, we wtorek o godz. 17:00 różaniec i o 17:30 Nabożeństwo do Św. Michała, środa o 1700 różaniec i Nowenna do MB Bolesnej, czwartek po Mszy św. do godz. 21:00 czuwanie całej parafii przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo we wszystkich spotkaniach.
  5. W czwartek nie będzie Mszy św. w Niedzicy - Zamku.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i adorację, natomiast dla sobotnich bierzmowanych będzie to zakończenie przygotowania z rozdaniem indeksów po Nabożeństwie.
  7. Kończy się zima i nadchodzi czas wiosennych porządków. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Kilka razy przeszła wichura. Jest jeszcze dużo porozbijanych zniczy, porozrzucanych wianków. Niech miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich będzie otoczone należną czcią.
  8. We wtorek 2.04 nasza parafia została zaproszona na całonocne czuwanie modlitewne do Łagiewnik. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  9. Mamy bezpłatne bilety na Misterium Pasyjne pt. „Spotkałem Pana” do Nowego Targu na 6 i 7 kwietnia. Chętnych do udziału w tym Misterium zapraszamy po odbiór biletów do zakrystii.
  10. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku odbędzie się w środę 10.04 w godz. 11-12 w Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych. Rejestracja pod numerem telefonu 18 2659398.
  11. Wspólnota Światło Taboru z Nowego Targu zaprasza na pielgrzymkę do Medugorje w dniach 28.04-4.05. Koszt 100E +370 zł. Szczegóły na plakacie.