IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 31 marca 2019 10:23

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
    W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św. Udziałem w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i adorację, natomiast dla wczorajszych bierzmowanych jest to zakończenie przygotowania z rozdaniem indeksów - po Nabożeństwie.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych, a o 17:30 Msza św. Na Zamku o godz. 18:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą: o godz. 15:00 kl. I SP, a o 17:00 - kl. VII SP.
    Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych i podejmowaniu osobistych postanowień pokutnych i poprawy w tym okresie.
    Dziś w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    Po każdej Mszy św. można również nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 8 zł.
  2. Wielkie dzięki za przygotowanie uroczystości bierzmowania: rodzicom za pracę przy kościele, pomoc przy sprzątaniu, malowanie okna, remont kapliczek. Bóg zapłać za modlitwę rodzicom, szczególnie tym którzy każdego dnia towarzyszyli swoim dzieciom podczas Mszy św. i nabożeństw..
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża MB Różańcowej), Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17:00. Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w czasie rekolekcji w poniedziałek.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i w gazetce. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty o. Mariusza Wójtowicza, karmelity z Krakowa. Zwracamy uwagę na nauki stanowe w niedzielę i Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy - po wieczornej Mszy świętej.
  5. Ksiądz proboszcz z Łopusznej wraz z poszkodowaną rodziną dziękują za pomoc materialną na odbudowę spalonego domu i gospodarstwa. Zebraliśmy 3500 zł. Bóg zapłać!
  6. W związku ze zbliżającymi się obchodami 700-lecia pierwszej wzmianki o Niedzicy organizujemy akcję zbierania starych fotografii przedstawiających naszą miejscowość. Wybrane fotografie, wykorzystane zostaną do kalendarza, albumu, wystaw oraz wszelkich publikacji związanych z obchodami 700-lecia.
    Osoby chętne prosimy o dostarczenie fotografii do Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy w dniach od 1 do 5 kwietnia 2019 roku. w godzinach od 8:00 do 15:00. Zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielom.
  7. Mamy bezpłatne bilety na Misterium Pasyjne pt. „Spotkałem Pana” do Nowego Targu na 6 i 7 kwietnia. Chętnych do udziału w tym Misterium zapraszamy po odbiór biletów do zakrystii.
  8. W związku w wyborami na sołtysa i członków rady sołeckiej w sołectwie Niedzica, które odbędą się w niedzielę 7 kwietnia Wójt Gminy Łapsze Niżne zwraca się z prośbą, aby osoby udające się w tym dniu do głosowania zabrały z sobą dokument potwierdzający tożsamość. Głosowanie od 8:00 do 14:00.