V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 7 kwietnia 2019 09:16

1. Rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem. Tak sobie ułóżmy czas tego tygodnia, by jak najwięcej skorzystać z łaski rekolekcji. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i naszego misjonarza - o. Mariusza Wójtowicza. Zmiana programu rekolekcji!
    Po Mszy św. o godz. 11:30 nauka stanowa dla mężczyzn, a po Gorzkich Żalach nauka dla kobiet.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Niedzicy. Prosimy o zabranie zniczy.
    W poniedziałek dzień sakramentu pokuty. Spowiadamy od 10:00 do 12:00 i od 14:00 do 16:00 z przerwą od godz. 15:00.
    Odwiedziny chorych z Komunią Świętą jutro od godz. 12:30.
    Naszą wdzięczność wobec misjonarza za trud głoszenia rekolekcji będziemy mogli wyrazić w środę w czasie każdej Mszy św. ofiarą na tacę.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dziękujemy za pomoc.
    Zbiórka ministrantów w poniedziałek i wtorek po Mszy św. i nauce dla dzieci, ok. godz. 17:00.
  2. W czwartek w Rybiu zmarł nasz rodak ks. prałat Bartłomiej Kapałka. Jego pogrzeb będzie w Rybiu we wtorek, a u nas w środę o godz. 12:00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na uroczystości pogrzebowe, którym będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz. Podziękujmy wspólnie za dar życia kapłańskiego i prośmy o nowe powołania kapłańskie, gdyż śp. ks. prałat był ostatnim księdzem wyświęconym z naszej parafii.
  3. W środę i czwartek będziemy gościć relikwie bł. ks. Józefa Stanka. W środę o godz. 18:00 a w czwartek o godz. 9:00, 18:00 i na Zamku o 19:00.
  4. W piątek odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o godz. 7:30 po słowacku, o godz. 9:00, suma odpustowa o 11:00 i wieczorem o godz. 17:30. Sumie będzie przewodniczył ks. Władysław Zapotoczny, proboszcz z Kacwina, tegoroczny srebrny jubilat kapłaństwa. Na Zamku Msza św. o godz. 19:00. Bardzo prosimy kawalerów i panny o zabranie feretronów, chorągwi i baldachimu na procesję eucharystyczną.
    O godz. 15:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza św. Na Zamku Droga Krzyżowa o godz. 18:30 i po niej Msza św.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 11:15 poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym i procesja z palmami do kościoła.
  6. Dziękujemy za każdą pomoc dla naszej parafii w minionym tygodniu.
  7. Dziś wybory na sołtysa i członków rady sołeckiej w sołectwie Niedzica. Zachęcamy do głosowania. Trzeba jednak mieć ze sobą dowód osobisty. Głosowanie od 8:00 do 14:00.
  8. W najbliższym tygodniu domy w Niedzicy będą nawiedzać kominiarze. Bardzo prosimy o pozwolenie im na wykonanie czyszczenia i kontroli wszystkich przewodów kominowych.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz