Niedziela Palmowa

Niedziela, 14 kwietnia 2019 20:59

1. Umocnieni duchowo łaską rekolekcji parafialnych rozpoczynamy Wielki Tydzień, który daje nam szansę w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń zbawczych naszej religii.
    Msze św. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, Zamek 10:15, suma o 11:30 i o 18:00. Na każdej poświęcenie palm, a procesja przed Mszą o godz. 11:30.
    Gorzkie Żale o godz. 15:00, na Zamku po Mszy Św. Udziałem w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Po Mszy św. można nabyć jeszcze baranki wielkanocne. Bóg zapłać za pomoc.
    Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. wieczorną.
  2. Spotkania:poniedziałek i środa po Mszy św. dzieci I Komunijne, środa o godz. 16:30 ministranci i lektorzy, Wielki Piątek i Sobota – godz. 9:00.
  3. Triduum Paschalne – najważniejsze święta w roku liturgicznym.

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano pielgrzymka ministrantów, scholi, grupy misyjnej i młodzieżowej do Łagiewnik na Mszę Krzyżma Świętego – zapisy u ks. Bartłomieja do wtorku. Wieczorem Msza św. Wieczerzy Pańskiej: na Zamku o godz. 17:00, a w kościele parafialnymo godz. 18:00. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy adoracja do godz. 24:00. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.

Wielki Piątek – Dzień Bożego Zmiłowania. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7:00, Jutrznia o 8:00, Adoracja dla dzieci (Przedszkolaki, 0, I – III) o godz. 11:00, klasy IV – VI godz. 12:00 i klasy VII i VIII SP i gimnazjum od godz. 13:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w Białą Niedzielę. Po Nabożeństwie Droga Krzyżowa wokół kościoła.
    Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18:00, później śpiew Gorzkich Żali cz. III, Adoracja Młodzieży o 21:00, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o 23:00. Adoracja przy Grobie do godz. 24:00. Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. Składka na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.

Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7:00, Jutrznia o 8:00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: Zamek - 11:00, Niedzica - 12:30, 13:00 i 13:30. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19:00. Prosimy o zabranie świec.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00, a po niej Msza Św. Panny od Obrazów oraz Kawalerów prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi. Kolejne Msze św. o 9:00 w jęz. słowackim, na Zamku o 10:15, suma o 11:30 i wieczorem o 19:00. Uroczyste nieszpory o godz. 18:30.
  4. Na naszym cmentarzu parafialnym został ustawiony automat do sprzedaży zniczy i wkładów do zniczy. Uzupełnianiem wkładów i obsługą automatów zajmują się osoby niepełnosprawne (głównie osoby niesłyszące) zatrudnione w Fundacji ViribusUnitis. Dzięki temu osoby te znajdują pracę. Kupując  w automacie wspieramy osoby niepełnosprawne. Bóg zapłać!
  5. „Czuwajcie i módlcie się” zachęca Zbawiciel swoich uczniów. Niech każdy z nas czuje się wezwany przez Jezusa do takiego zaplanowania zajęć w czasie Triduum Paschalnego, aby jak najczęściej uczestniczyć w nabożeństwach i brać udział w adoracji. Unikajmy zaniedbania, z powodu którego Jezus czyni pełen bólu wyrzut: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” ...