Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 21 kwietnia 2019 13:27

W poranek wielkanocny uczniom Chrystusa przywracają nadzieję słowa: „On żyje”, a ukazujący się Zbawiciel jest źródłem radości.

Drodzy Parafianie i Goście!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najlepsze życzenia:
radości i nadziei, płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,
pokoju ducha i błogosławieństwa Bożego
orazprawdziwie umacniającego spotkania
Chrystusa Zmartwychwstałego.
Radosnego Alleluja w gronie bliskich i przyjaciół !
Duszpasterze

1. „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę” czytamy w Kalendarzu Rzymskim. Wdzięczni Bogu Ojcu za wielki dar miłości i wszechmocy, jaki okazał w swoim Synu, starajmy się przyjmować jak najczęściej Ciało Zmartwychwstałego Pana w Komunii św.
    Przygotowanie ostatnich dwóch tygodni wymagało wiele trudu. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i trudem rąk pomagali przygotować i przeżyć godnie te wydarzenia: Rekolekcji, pogrzebu śp. ks. prałata Bartłomieja Kapałki, odpustu i Wielkiego Tygodnia. Przed odpustem i Triduum paniom dekorującym kościół paniom: Ewie, Marcie, Elżbiecie i Annie - szczególnie Ciemnicę i Boży Grób. W czasie Triduum Paschalnego szczególnie: Ministrantom, Scholi, Młodzieży, p. Kościelnemu, Organiście, sprzątającym, Strażakom, Różom Różańcowym, Radzie Parafialnej. Bóg zapłać!
    Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 18:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory chrzcielne kończące okres Triduum Paschalnego.
    Dziś także trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać!
  2. W ciągu tygodnia, po Komunii św., będziemy zanosić modlitwy w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego.
  5. Spotkania: dzieci I Komunijne - wtorek, czwartek i sobota po Mszy św., lektorzy środa, ministranci - sobota o godz. 9:00.