Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 28 kwietnia 2019 16:29

1. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
    Dzisiaj rozpoczynamy także 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.
    - wtorek 30.04 - Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski
    - środa 1.05 - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.Odpust w Krośnicy - suma o 11:00.
    - czwartek 2.05.- wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    - piątek 3.05- Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
    W kolejną rocznicę tragicznego pożaru prośmy Matkę Najświętszą o wstawiennictwo. Naszych druhów strażaków polecajmy opiece świętego patrona: na Zamku o godz. 10:15, w Niedzicy o godz. 11:30. Odpust na Falsztynie - suma o godz. 11:30.
    - sobota 4.05- wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
    - niedziela 5.05- odpust ku czci św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych. Suma o 11:30.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00.
    Chorych z Komunią św. nawiedzimy w środę: po Mszy św. porannej ks. proboszcz i ks. Bartłomiej Zamek i od godz. 14:00 Niedzica.
    W I czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą (poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy).
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj.Nabożeństwo majowe od wtorku codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich - będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Komunię Św. dzieci z kl. III. Dzieci wraz z rodzicami czekają na rozpoczęcie przed kościołem o 11:15.
    Próby dla dzieci: poniedziałek o godz. 17:00 i we wtorek po Mszy św.
    Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 8:00. Prosimy, by rodzina przystąpiła wcześniej do spowiedzi.
  6. We wtorek w Maniowach o godz. 17:30 zostanie odprawiona Msza św. za śp. ks. dziekana Tadeusza Dybła w 1. rocznicę śmierci.