III Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 5 maja 2019 15:47

1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególną, bo dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i za kolejnych wyznawców Zbawiciela, którym dane jest dostąpić tej łaski.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Dzisiaj odpust w Sromowcach Wyżnych. Suma o godz. 11:30.
  2. Biały Tydzień: codziennie Nabożeństwo i Msza Św. o godz. 18:30. Modlitwą otaczajmy dzieci i wspierajmy rodziców, aby łaska wiary owocowała w ich życiu codziennym. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9:00.
    - poniedziałek 6.05 - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
    - środa 8.05- Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.Odpust we Frydmanie - suma o godz. 11:00.
  4. W najbliższy czwartek zapraszamy na Jerycho Różańcowe do Ludźmierza. Wyjazd o godz. 3:00 w nocy, bo czuwanie trwa od 4:00 do 8:00, i potem bezpośrednio powrót. Zapisy w zakrystii.
  5. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać RocznicęI Komunii Św. dzieci z kl. IV. Rozpoczniemy Nabożeństwem Majowym o godz. 17:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. rocznicowa. Próba dla dzieci w środę o godz. 17:00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych w piątek od godz. 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 pragnę podziękować Panu Bogu za 25. lat życia kapłańskiego. Zapraszam wszystkich, by przy Chrystusowym ołtarzu złożyć Bogu ofiarę za to dobro, które było naszym wspólnym udziałem szczególnie w latach mojego pobytu w Niedzicy. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę do ogrodu plebańskiego.