IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 12 maja 2019 16:01

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
    W tę niedzielę wpisuje się także czas dziękczynienia Panu Bogu za dar 25. lat mojego kapłaństwa. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 pragnę razem z cała parafią i moimi bliskimi podziękować Panu Bogu za tę łaskę. Po Mszy św.wszystkich przyjezdnych gości zapraszamy do Domu Strażaka, a naszych parafian do ogrodu plebańskiego na wspólną agapę.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    - poniedziałek 13.05 –wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
    - wtorek 14.05 - Święto Św. Macieja, apostoła
    - czwartek 16.05 - Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
  3. Bóg zapłać za udział w Jerycho Różańcowymw Ludźmierzu.
  4. W kaplicy przedpogrzebowej został zamontowany obraz Zmartwychwstałego Chrystusa, a w kaplicy na Zamku stacje drogi krzyżowej. Są one wyrazem wdzięczności za lata mojego pobytu w Niedzicy. Bóg zapłać p. Pawłowi Lasakowi za wykonanie ramu i zamontowanie w kaplicy, natomiast panom z rady kaplicy za zamontowanie stacji.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojców franciszkanów, którzy będą przybliżać postacie błogosławionych Zbigniewa i Michała, których relikwie mamy również w naszym kościele. Po Mszy św. będzie ich można wesprzeć ofiarą do puszek.
  6. Przy kościele pojawiły się fotografie z naszym kościołem. Są to materiały promocyjne Małopolskiego Dnia Dziedzictwa Kulturowego, który będziemy przeżywać 25 i 26. maja.
  7. W piątek 24.05 w Ośrodku Zdrowia we Frydmanie odbędą się badania USG, Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi i echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  8. Wójt Gminy informuje, że rozpoczyna się realizacja projektu dotyczącego zakupu i montażu kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła oraz kotłów na biomasę. Wszystkich, którzy złożyli podanie zaprasza na spotkanie do GOK-u w Niedzicy we wtorek o godz. 18:30. Na pytania odpowiada również Ekodoradca Gminy.