VI Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 26 maja 2019 08:24

1. Dziś kolejna niedziela wielkanocna W sposób szczególny pamiętajmy o naszych mamach. Dla żyjących wypraszajmy potrzebne łaski, a dla tych, które już odeszły - o łaskę wiecznego zbawienia.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe do końca maja codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Trwają Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego związane z naszym kościołem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zgodnie z podanym programem.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 gościmy pszczelarzy z naszego regionu zrzeszonych w Kole Pszczelarzy w Nowym Targu. Po Mszy św. będzie można spróbować, ale i nabyć niektóre produkty pszczelarskie.
    Również dzisiaj organizowany jest festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbywa się przy GOK-u w Niedzicy. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich naszych parafian.
    Także dzisiaj wolontariusze komitetu „Stop pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer Pesel. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
    - środa 29.05 - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    - czwartek 30.05 - wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
    - piątek 31.05 - Święto Nawiedzenia NMP
    - sobota 1.06 - wspomnienie Św. Justyna, męczennika
    - niedziela 2.06 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. W najbliższych dniach przypadają także kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę zaczynamy Mszą św. o godz. 18:30, a potem w procesji udajemy się do krzyża na ul. Krótkiej (w poniedziałek), we wtorek do kapliczki św. Bartłomieja i w środę na ul. Miodową. Tutaj modlitwy o urodzaje i Litania Loretańska i na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
  4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Codziennie będziemy się modlić litanią do NSPJ o godz. 18:30 i potem Msza święta.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających nad morze.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna pielgrzymka „SursumCorda” z Zakopanego do Ludźmierza. Rozpoczęcie o godz. 7:00 w Sanktuarium na Krzeptówkach.
  7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 będziemy gościć chór z Nowego Targu.
  8. Dyrekcja Gminnego Żłobka Przystanek Maluszka w Niedzicy informuje, ze do końca maja trwa rekrutacja na rok 2019/2020. Wszelkie informacje można uzyskać w budynku żłobka.