Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 2 czerwca 2019 09:24

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, ze nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazuje nam kierunek naszego życia.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 gościmy chór nauczycielski z Nowego Targu.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.
    Dzisiaj także odpust w Łapszach Niżnych. Suma o godz. 11:30.
    Trwa miesiąc czerwiec.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    - piątek 7.06 - wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
    - sobota 8.06 - wspomnienie dowolne św. Jadwigi Królowej
    - niedziela 9.06- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Ludźmierskiej), Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w środę przed Bożym Ciałem.
  4. W Nowym Targu organizowana jest kolejna edycja „Jezus na lodowisku”. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 10:00. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają. Natomiast w niedzielę o godz. 10:00 na nowotarskim rynku zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w 40. rocznicę pobytu Ojca Św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Zachęcamy również do modlitwy w czasie tej Eucharystii.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Janusza Bolę, proboszcza budującego się kościoła w Zakopanem. Będzie głosił Słowo Boże i taca będzie przeznaczona na budowę świątyni.