Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Poniedziek, 10 czerwca 2019 15:36

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
    Msze św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o godz. 19:00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18:30.
    Gościmy dzisiaj w parafii ks. Janusza Bolę, proboszcza budującego się kościoła w Zakopanem. Głosi on Słowo Boże i taca z każdej Mszy św. jest przeznaczona na budowę świątyni.
    Trwa miesiąc czerwiec.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    - poniedziałek 10.06.- Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7:00 i 19:00. W kaplicy w Niedzicy-Zamku o godz. 20:00.Odpust w Maniowach - suma o 11:00.
    - wtorek 11.06 - wspomnienie Barnaby, Apostoła
    - środa 12.06 - wspomnienie bł. męczenników II Wojny Światowej, m.in. bł. ks. Józefa Stanka
    - czwartek 13.06 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - piątek 14.06 - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    - sobota 26.05 - wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
    - niedziela 27.05 - Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Odpust w Łopusznej - suma o godz. 11:30.