Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Niedziela, 16 czerwca 2019 13:26

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Dzisiaj odpust w Łopusznej - suma o godz. 11:30.
    Dziś również trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Panowie z rady parafialnej oczekują zainteresowanych od godz. 18:00 w salce parafialnej.
    Dzisiaj w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
    - poniedziałek 17.06 - wspomnienie Św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), zakonnika
    - środa 19.06 - wspomnienie Św. Romualda, opata
    - piątek 21.06 - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  3. W najbliższy czwartek 20.06 będziemy obchodzić Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament niesiemy naszymi ulicami i wołamy „Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi”. Wyznajemy publicznie naszą wiarę w Jego obecność przygotowując nasze serca, ale i domy oraz obejścia w całej naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7:30 w języku słowackim oraz w Niedzicy-Zamku i 19:00. O godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.po której pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować:
    I - w ogrodzie plebańskim (Koło Gospodyń Wiejskich),
    II - na skrzyżowaniu ulic Ogrodowa i Miodowa (mieszkańcy),
    III - przy kiosku (strażacy),
    IV - przy żłobku Przystanek Maluszka (rodzice dzieci ze Żłobka, przedszkola i kl. 0).
    Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, najlepiej w strojach regionalnych. Strażaków ze sztandarami, kawalerów prosimy o zabranie chorągwi, panny feretronów, klasy komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia. Swoją postawą bądźmy odpowiedzialni za Chrystusa obecnego pośród nas w Chlebie Eucharystycznym. Próba dzwonienia i sypania kwiatów we wtorek po Mszy św. Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie procesji i potem w czasie oktawy.
    W oktawie: o godz. 1830 Nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św. Na Zamku w piątek i w sobotę o godz. 19:30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją i potem Msza św. W niedzielę procesja po sumie. W Boże Ciało będziemy gościć ks. Krzysztofa Kasprzaka, misjonarza w Tanzanii. Będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy św. Ofiara na tace w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne. Natomiast w niedzielę będziemy gościć ks. Aleksego Pliszczynskiego, misjonarza w Boliwii. Ofiarą do puszek wesprzyjmy także i jego działalność misyjną. Bóg zapłać za każdą pomoc.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci wyjeżdzających nad morze.
  5. We wtorek na nabożeństwo wieczorne i Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII oraz uczniów kl. V rozpoczynających przygotowanie.
  6. W środę zakończenie roku szkolnego. W czasie Mszy św. o godz. 8:00 podziękujemy Panu Bogu za dar minionego czasu i będziemy prosić o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji dla naszych dzieci, młodzieży, wychowawców, nauczycieli i rodziców.
  7. Również w środę od godz. 13:00 nawiedzimy chorych z Komunią św.
  8. Natomiast po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem.
  9. Przygotowując się do Bożego Ciała zapraszamy do spowiedzi codziennie od godz. 18:00.
  10. Przy naszym kościele zostało wykonanych większość prac. Do wykonania pozostał jeszcze szalunek na murze oporowym od strony rzeki. Chętnych do zrobienia tego szalunku zapraszamy na spotkanie z radą parafialną dzisiaj o godz. 18:00 do salki katechetycznej. Dochodzą nas głosy, że są chętni panowie, więc bardzo prosimy o pomoc i zainteresowanie. Chodzi o wykonanie tego projektu w najbliższych dniach.
  11. Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na pielgrzymkę różańcową w sobotę 22.06. Wyjazd od naszego kościoła o godz. 9:30. Zapisy w zakrystii.
  12. W ramach pomocy misjom organizowana jest kolejny raz zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zapraszamy do pomocy. W poniedziałek 24.06 o godz. 14:00 sprzęt zostanie zabrany z podwórka plebańskiego. Zainteresowanych prosimy o przywiezienie go we wtorek. Bóg zapłać.